Нажаль, будівля Кірхи є недоступною для МГН: марші сходів. Ні пандуса, ні підйомника. Всередині будівлі елементи доступності відсутні. Існуючі туалетні приміщення для МГН є недоступними (туалет знаходиться в півальному приміщенні).
Перед Лютеранською кірхою є можливість запаркувати авто, , однак спеціально облаштованого місця для автомобілів (користувачів крісла колісного не має), тротуари в задовільному стані, однак понижень в тротуарах не має.
Опис
Лютеранська кірха — євангелічно-лютеранська (тепер баптистська) церква в Луцьку; пам'ятка архітектури, розташована на вулиці Лютеранській, 1, в історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк».
Лютеранська кірха зʼявилася в Луцьку 1906 році. У той час вона була головним храмом для лютеранської громади - в ній збиралися німецькі колоністи, які проживали в 19-20 століттях на Волині. Струнку будівлю звели в модному для Західної Європи стилі - неоготичному. І для облицювання, і для внутрішніх робіт використаний цегла. Фасад будівлі - світло-жовтий, сяючий позолочений хрест вінчає центральний шпиль, покритий міддю.
Функціонувала кірха недовго. Спершу прийшли радянські влади, потім - Друга світова війна. З подіями Другої світової війни святиня занепала. Будівля храму за часів СРСР належало різним установам, в основному архіву. Поле здобуття Україною незалежності храм передали баптистської громаді. Вона відреставрувала кірху, яка зараз визнана памʼяткою архітектури і знаходиться в історико-культурному заповіднику. Нині в цьому будинку розмістився «Дім Євангелія». А лютеранська громада розмістилася в будівлі, яка знаходиться біля кірхи - в Будинку пастора. Тепер святиня є пам'яткою архітектури, силует якої займає вагоме композиційне та естетичне місце у загальному тлі Луцького заповідника.
Лютеранська кірха була зведена в неоготичному цегляному стилі. Це однонефна споруда з високою дзвіницею над входом. Інтер'єр традиційно має нартекс, хори, наву (неф) і абсиду. Зліва від вівтаря розміщений проповідницький амвон на підвищенні. Вівтар, розташований в абсиді, має структуру амфітеатру для розміщення на ньому хору. Органу храм не має.
Кірха займає важливе місце в композиційній завершеності майдану перед нею та вулиці Кафедральної (головного композиційного напрямку схід-захід заповідника), на протилежному кінці якої знаходиться В'їзна вежа Замку Любарта. Висока дзвіниця та шпиль кірхи відіграють вагому естетичну роль у загальній панорамі Старого міста. Стрункий будівлю звели в модному для Західної Європи стилі - неоготичному. І для облицювання, і для внутрішніх робіт використаний цегла. Фасад будівлі - світло-жовтий, сяючий позолочений хрест вінчає центральний шпиль, покритий міддю. Функціонувала кірха недовго. Спершу прийшли радянські влади, потім - Друга світова війна. Будівля храму за часів СРСР належало різним установам, в основному архіву. Поле здобуття Україною незалежності храм передали баптистської громаді. Вона відреставрувала кірху, яка зараз визнана памʼяткою архітектури і знаходиться в історико-культурному заповіднику. Нині в цьому будинку розмістився «Дім Євангелія». А лютеранська громада розмістилася в будівлі, яка знаходиться біля кірхи - в Будинку пастора.
Адреса, контакти
м. Луцьк, вул. Лютеранська, 1
https://goo.gl/maps/yzbts39jqivkqxjx5