Церква Блаженного Климентія Шептицького

Церква Блаженного Климентія Шептицького

Церква Блаженного Климентія Шептицького

Споруда церкви є частиною великого сакрального комплексу, з давньою і цікавою історією. Ще в 1630 р., на ділянці, яку надала воєводина Софія Данилович, стараннями єпископа Яна Прухніцького та мешканців тогочасного Львова,був побудований дерев’яний костел, для монашого ордену францисканців, відгалудження о.о Реформатів.

Але під час облоги Львова Богданом Хмельницьким в 1648 р. храм згорів. І вже кам’яний храм тут будувався з 1656 по 1664 р. і був посвячений св. Казимиру. Пізніше храм і монастир передали «шариткам» - сестрам милосердя св. Вікентія а Паоло, котрі були розташовані на цій території, поряд з костелом. Сестри милосердя утримували притулок для сиріт, та лікарню, де лікували важкохворих, а також мали невеликий костел св. Франциска.

Ці споруди збереглися до сьогодні, і в них розташовані навчальні корпуси Унівеситету внутрішніх справ.

Сьогодні у колишньому костелі св. Казимира діє храм Блаженного о. Климентія Шептицького.

У цьому храмі почергово експонують сакральні експонати з сакральної колекції – дивом вцілілі старовинні ікони, хрести... В приміщенні поруч, в бувшому монастирі 17 ст. знаходиться унікальний Музей Митрополита Андрея Шептицького, котрий відкрили 29 серпня 2020. Щоденно у музеї можна оглянути особисті речі глави церкви, дізнатись про його життя, посвяту у монахи, духовне служіння. Музей унікальний тим, що протягом підпілля УГКЦ монахам і мирянам вдалося зберегти особисті речі Митрополита. Вхід у музей є безкоштовним.

Експозиції музею розташовані на першому поверсі і всі приміщення музею є доступними.

https://maps.google.com/maps?ll=49.845401,24.035964&z=17&t=m&hl=uk&gl=UA&mapclient=embed&cid=10445257033197755704