Карта безбар’єрних культурно-історичних та туристичних об’єктів з інформацією про їхню інклюзивність

Карта безбар’єрних культурно-історичних та туристичних об’єктів

Символи доступності користувачів крісла колісного та незрячих і слабозорих осіб

Інтерактивна карта спеціально опрацьована для надання інформації про доступність культурно-історичних об’єктів для осіб з інвалідністю (користувачів крісла колісного, незрячих і слабозорих осіб) та для маломобільних груп населення. Подана інформація сприятиме розвитку активного відпочинку і безбар'єрного туризму на цільових територіях проєкту.

За підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», експерти систематизували бази даних, провели громадські аудити з доступності та створили інтерактивну карту безбар’єрних культурно-історичних об’єктів у Західному регіоні України. Карта містить лаконічний опис наявних умов і зручностей для прийому всіх відвідувачів, включно для осіб з інвалідністю (користувачів крісла колісного, незрячих та слабозорих осіб) та представників маломобільних груп населення. Мета цього проєкту – забезпечення інформацією про доступність туристичних об’єктів для маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю; надання сприяння розвиткові безбар’єрного туризму в Західному регіоні України шляхом збільшення числа доступних культурно-історичних об’єктів.

Команда проєкту «Безбар’єрне суспільство як елемент взаємоповаги між людьми та запорука розвитку громади» прагне допомогти кожному і кожній обрати собі той безбар’єрний культурно-історичний об’єкт, де його фізично можуть прийняти і надати туристичні послуги в інклюзивній формі.

У цій карті представляємо туристичні магніти, пам’ятки архітектури, історії та природи чотирьох областей України, які мають потенціал безбар’єрності, проте, поки що не всі об’єкти є повністю доступні. Цими областями є Рівненська, Закарпатська, Волинська та Львівська. Культурно-туристичні об’єкти були сумлінно відібрані та рекомендовані представниками громадськості і місцевої влади областей та міст. Віримо, що після нашої перемоги Україна стане ще більш привабливим туристичним напрямком для мільйонів людей. Серед туристів, без сумнівів, будуть і люди з інвалідністю. Ми також прагнемо, щоб усі українці, яким не довелося подорожувати через бар’єри і недоступності, змогли побачити свою країну й відвідати ці місця, в яких мріяли побувати.

У свою чергу ваша зацікавленість спонукатиме нас до пошуку та створення нових безбар’єрних місць і маршрутів, якими б могли подорожувати без проблем туристи з обмеженою мобільністю. Ми запрошуємо вас на інтерактивну екскурсію визначними об’єктами Львова, Золочіва, Рівного, Луцька, Ужгорода та інших, не менш цікавих, українських міст. Експерти переконані, що ви знайдете час і натхнення для такої мандрівки, бо туризм – це велика таємниця, яка зачаровує, притягає, надихає і завжди відкриває нам щось нове.

Бажаємо вам цікавої подорожі!