Кафедральний костел Святих Апостолів Петра і Павла
Кафедральний собор Святих Петра і Павла в Луцьку

Кафедральний костел Святих Апостолів Петра і Павла

Нажаль для людей, які пересуваються на кріслі колісному і для МГН костел недоступний, через існуючі марші сходів та відсутність пандусу. Прилегла територія до костелу теж має перешкоди в тротуарі, відсутні пониження в бордюрах. Засобів доступності немає. Однак, особам з порушеннями зору тут проведуть хорошу екскурсію.

Опис

Петропавлівський костел, виконаний за проектом Д. Бріано і Б. Моллі. Тут діяла найбільша релігійна школа на Волині. Стіни будівлі значного розміру, так як храм був і оборонним.

Внизу розташоване підземелля, куди Ви за попередньою домовленістю зможете потрапити з екскурсією. Однак підземелля є недоступним для МГН.

Двоє осіб в кріслах колісних на тротуарі навпроти костелу

Кафедральний собор Святих Петра і Павла в Луцьку - це діючий сьогодні римо-католицький кафедральний храм. Він був побудований в 1616-1639 роках за проектом відомого архітектора Джакомо Бріано. У 1773 році костел перейшов до комісії народної освіти, а пізніше, після пожежі в 1781 році сюди переноситься кафедра католицького єпископа. Статус кафедрального собору храм отримав у 1787 році. У ці роки проводяться ремонтні роботи під керівництвом архітектора Уміньского. Після завершення робіт фасад та інтер'єр отримали нові стилістичні риси. Новий інтер'єр став пишно декорований ліпленням, пілястрами, скульптурою, а також різноманітними розписами. Під костелом знаходяться підвали, які розташовуються на декількох рівнях. У 1948 році Кафедральний собор Святих Апостолів Петра і Павла був закритий і використовувався як склад. А з 1970 по 1991 в костелі розміщувався музей атеїзму. У 1991 році Львівський єпископ римо-католицької церкви заново освятив костел.

Історія костелу налічує вже чотири століття. Його середньовічні стіни просякнуті атмосферою старовини і зберігають багато таємниць, які тут залишили монахи-єзуїти. Опинившись у костелі, людина немов переноситься у далекі часи. Собор святих апостолів Петра і Павла був складовою частиною оборонної системи Луцька. Тому він і обріс масивними вежами з бійницями. Дивно, але за потужними стінами заховані три підземні поверхи, які давали можливість у безпеці пережити будь-яку атаку і облогу. Це місце – одне з найбільш таємничих у всьому Луцьку, манить любителів гострих відчуттів. Похмурі склепіння, усипальниці, залиті водою, людські кістки, черепи... Історики поки не знайшли відповіді, ким були загиблі під склепіннями костелу. У підземеллі велися численні розкопки, на світ Божий витягували меблі, начиння та інші середньовічні предмети побуту. Побувати у таємничому підземеллі можна, записавшись на екскурсію. Собор є однією з найбільш значущих католицьких святинь Волині. Біля нього розташована дзвіниця, добре збережена ще з 16 століття. Цікавий і інтерʼєр древнього костелу, прикрашений ліпниною, скульптурами і розписами. Увагу приковує традиційний орган, який створює у соборі особливу атмосферу та неперевершеною акустикою — часто тут відбуваються концерти класичної музики. Нині костел є чинним католицьким храмом. Богослужіння у костелі проводиться польською та українською мовами.

Адреса, контакти
м Луцьк, вул. Кафедральна, 6

https://goo.gl/maps/2AW3JXrQ2dBjqiNb7

Інші схожі об́́ʼєкти