Замок Любарта
Державний історико-культурний заповідник у м. Луцьк

Замок Любарта

Потрапити в замок Любарта особам у кріслах колісних, доволі умовно, можна через центральні ворота на територію (проте, тільки з допомогою волонтера або людини, що супроводжує). Пересуватися в кріслі колісному внутрішнім простором замку (подвір’ям) дуже важко через опуклу і нерівно замощену бруківку (ризик випадіння особи з крісла колісного та травмування). Усі об’єкти на території для МГН є недоступними.

Експозиційна зала (в музеї дзвонів), яка знаходиться розташована на другому поверсі, недоступна. Однак, особам з порушеннями зору тут проведуть якісну та вичерпну екскурсію, дозволять «оглянути» на дотик більшість експонатів. Ці експонати відповідають основним умовам безпечної тактильності. Наявні туалетні приміщення в подвір’ї замку для МГН є недоступними.

Перед входом до Луцького замку є тактильна мініатюрна копія замку.

Опис

Пересування в кріслі колісному внутрішнім простором замку

Визначною пам’яткою заповідника, головним орієнтиром та архітектурним символом Луцька є Замок Любарта. Він представляє собою кілька стародавніх веж, з’єднаних стінами. Замок у плануванні має наближену до трикутника форму. Це обумовлено рельєфом місцевості. Оборонні стіни з вежами розташовані по краях пагорба. На оточеній стінами території розташовано багато старовинних будівель різних епох та різної форми, а також єпископський будинок. У цих приміщеннях працюють музеї, присвячені дзвонам, зброї, стародавнім книгам, кераміці та живопису. Стіни та вежі замку є цегляними, а в декоруванні веж задіяні пів-арочні та прямокутні форми. Вхід іта заїзд до замку відбувається через браму однієї з трьох веж.

Споруджений замок у середині XIV століття князем Любартом. Раніше це була резиденція князів. УВ середині замку розміщувалися житлові будинки як для шляхти, так і для вищого духовенства. У підземеллях замку похований сам князь Любарт. Висота Виїзної вежі, прямокутної по фундаменту, спочатку була триярусною. В У XVI столітті висоту збільшено ще на два яруси. У тому ж XVI столітті до Стирової та Владичої вежі був прибудований третій ярус. Вузькі прорізи-отвори замінили двома або трьома рядами отворів-бійниць.

На місці княжого будинку, що раніше примикав до південної ділянки стін, наприкінці XVIІІ століття споруджено будинок дворянського дому. Ця будівля є праворуч від вхідної брами.

На жаль, не зберігся собор святого Івана, який знаходився в центрі замкового двору. Останньою історичною побудовою замку став єпископський палац. Він зведений у ХІХ столітті в модному тоді стилі класицизму. Знаходиться Розташований на дальньому лівому плані відносно вхідної брами замку. Його фасад червоного кольору з чотирьома круглими колонами та трикутним портиком.

Увесь Луцький замок справляє враження легендарного та особливого місця. Для кращого та глибшого сприйняття історичного середовища у наші дні проводяться наступні такі заходи: окрім періодичних лицарських турнірів, замком організовуються екскурсії й у вечірній час; акцентується увага на ефектах від факелів та інших атрибутів середньовіччя.

Режим роботи

З понеділка до неділі включно з 10:00 до 19:00. Вхід до заповідника та екскурсійні програми коштують згідно з прейскурантом, де також передбачений безоплатний вхід для осіб з інвалідністю перш1-ої та друг2-ої групи. Вартість відвідування музеїв на території заповідника включена до вхідного квитка.

Адреса, контакти
вул. Драгоманова, 23, м. Луцьк

тел. (0332) 72-34-32, 72-48-88,
zamok.lutsk@ukr.net

Офіційне джерело
https://ua.igotoworld.com/ua/poi_object/71253_zapovednik-staryy-luck.htm#/google_vignette

Геолокація
https://goo.gl/maps/RAXdudRdcnKz9Uv2A

Інші схожі об́́ʼєкти

Лютеранська кірха

Лютеранська кірха

Нажаль, будівля Кірхи є недоступною для МГН: марші сходів. Ні пандуса, ні підйомника. Всередині будівлі елементи доступності відсутні. Існуючі туалетні приміщення для МГН…
18-04-23 21:27