Інклюзивний туристичний маршрут
У 2021 р. у Львові (Львівською асоціацією розвитку туризму) було створено інклюзивний туристичний маршрут, котрий розпочинається саме від культурологічної локації - Музею Митрополита Андрея Шептицького.
Внаслідок наших старань було створено універсально-доступну інфраструктуру в середині та довкола вищезгаданого музею. А саме, було створено: два парко-місця для автомобілів осіб з інвалідністю, виконано пониження на тротуарах, встановлено гідравлічну платформу-ліфт для користувачів крісла колісного (завдяки котрому можна самостійно піднятися (вгору на 2 м.) з вуличного тротуару до подвір'я перед музеєм). Всі підлоги в інтер'єрах музею спроектовано так, щоби максимально не було порогів/бар'єрів, створено WC для осіб з інвалідністю.
Поруч із музеєм (буквально за 100 м.) знаходиться Меморіал Героїв Небесної Сотні. Згідно звернення директора Асоціації, Львівською Міською Радою нещодавно було проведено інклюзивну доріжку від Меморіалу до доступного авто-паркінгу перед музеєм. Все зроблено для того, щоби особи з інвалідністю і маломобільні групи населення могли самостійно і рівноправно пересуватися громадським простором.
Всі роботи у музеї виконуються з певною символікою, адже Митрополит Андрей Шептицький останні 14 років свого життя пересувався у кріслі колісному, крім того, страждав від приступів інших хвороб, які часом робили його практично фізично недієздатним, коли він навіть не міг тримати ручку, щоб поставити підпис (про ці факти мало хто знає), і не зважаючи на свою неміч та сильні фізичні болі, продовжував керувати метрополією і вести активне суспільно-політичне життя на благо українського народу.
Фактично у вищезгаданому музеї планомірно створюється, єдиний у Львові, культурно - освітній осередок, де люди з інвалідністю (нарівні із іншими відвідувачами) зможуть духовно збагатитися і втілити свої творчі та культурні ідеї. Тут проводяться інклюзивні наради/дискусії/круглі столи. При музеї (з початку війни) щоденно діє – кризовий психологічний консультаційний центр. Завдяки таким старанням, за останні пів року, музей вже відвідало понад 50 людей з інвалідністю (загалом за два роки діяльності, музей прийняв понад 10 тис.відвідувачів). У жовтні 2021 музей відвідала радниця - уповноважена Президента України з питань безбарʼєрності Тетяна Ломакіна, котра відмітила, що музей Митрополита Андрея Шептицького разом з Львівською асоціацією розвитку туризму з власної ініціативи, взірцево втілюють концепцію безбар'єрного музейного простору для людей з інвалідністю.
Старанням дирекції та небайдужих волонтерів, музей дуже полюбили особи з інвалідністю, адже тут їм завжди раді і чекають в гості. Вхід у музей для всіх безкоштовний. 03 грудня 2021 р. у Всесвітній День осіб з інвалідністю у музеї відбулась презентація створеної гідравлічної платформи/ліфта (призначеної для користувачів крісла колісного), були запрошені також особи з інвалідністю, проведено круглий стіл/дискусію, підписано меморандум «Про спільний захист прав людей з інвалідністю на рівну участь у туризмі і культурно-історичній спадщині...». Фактично, саме люди з інвалідністю попросили остаточно завершити роботи пов'язані із безбар'єрністю музею та особливо звернути увагу на безбар'єрність для осіб з порушеннями зору (адже, для достойного прийому цих гостей, у музеї, практично ще нічого зроблено).