Монумент Героїв Небесної Сотні
Передає дух сучасності та увіковічнює пам’ять Героїв Небесної Сотні

Монумент Героїв Небесної Сотні

Попасти до Монументу Героїв Небесної Сотні можна через нещодавно створено інклюзивної доріжки з вулиці Кривоноса 1 (поруч скляної будівлі Інформаційного Пункту). Поруч є автомобільний паркінг для осіб з інвалідністю. Ця асфальтована доріжка прямує досить лагідно (~8°) вниз і особа з інвалідністю сама його точно подолає, однак допомога волонтера деяким туристам таки не зашкодить.

Таким чином особа з інвалідністю, може потрапити, до самого Монументу Героїв Небесної Сотні – вже тут вистеллено рівне і не слизьке покриття, придатне в будь яку погоду самостійно пересуватися в кріслі колісному. Можна самостійно, в кріслі колісному, виїхати на три різноманітні платформи, оглянути весь монумент і прекрасні-панорамні види середньовічного Львова. Настійливо заохочуємо Вас подолати всі труднощі!

Доступного туалету не має.

Опис Монументу Героїв Небесної Сотні.

По праву сторону від церкви бл. Климентія Шептицького видно Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні.

17 квітня 2018 року у сквері «На Валах» заклали пам’ятну капсулу, яка започаткувала будівництва Меморіалу Небесної Сотні.

23 серпня 2019 р., у День Державного Прапора України, у Львові на вул. Кривоноса-Замковій відкрили першу частину унікального для всієї України Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні. Цього дня тут вперше замайорів синьо-жовтий стяг. На урочисту подію до Львова приїхали близько 40 родин Героїв Небесної Сотні зі всієї України, учасники Революції Гідності, волонтери Майдану, військові, учасники АТО/ООС, духовенство. А також — представники влади, депутати та гості міста.

Доріжка для  крісла колісного від вулиці Кривоноса, 1

Концепція проекту Меморіалу - це створення мінімалістичного простору, який передає дух сучасності та увіковічнює пам’ять Героїв Небесної Сотні, котрі віддали своє життя під час Революції Гідності.

Меморіал складається з двох частин: площі зі стелою на верхній терасі та у перспективі пішохідного моста між пагорбами вздовж вул. Кривоноса. Він виводитиме на терасу з боку вул. Замкової, де облаштовано площу і стелу (висота 40 м., вона символізує стрілу і барикаду, яка була на Майдані), присвячену Героям Небесної Сотні.

Основний матеріал проекту — кортен, який з часом змінює свою фактуру і має особливу символічність боротьби та палаючого вогню. Меморіал наповнено злаковими рослинами, які нагадуватимуть колоски пшениці, що є символом українського народу.

Як зазначили автори проекту, Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні — простір, що покликаний вшанувати пам’ять Героїв, які загинули під час подій Майдану.

Станом на зараз побудована меморіальна стела, яку покрито кортеном. Побудовано три оглядові майданчики, встановлено таблички з портретами Героїв Небесної Сотні, які гравіровані на нержавіючій сталі. Портерів Героїв 107. На портретах вказано ім’я, дату народження та смерті, а також гасло кожного Героя, що розміщене під кожним портретом. На портреті спеціальний отвір, де кожен може поставити квітку. Кожен портрет погоджений з родинами загиблих Героїв.

Адреса, контакти
вул. Кривоноса, 1. м. Львів

https://goo.gl/maps/EmaSJThKd2PiTBTe9

Інші схожі об́́ʼєкти