Для осіб в кріслах колісних потрапити в будівлю можливо лише із застосуванням переносного пандуса. При цьому лише до рівня 1-го поверху і внутрішнього подвір’я. Експозиція музею розташована на другому поверсі, на який ведуть вузькі дерев’яні сходи. Верхні поверхи для осіб в кріслах колісних є зовсім недоступними.
У працівників музею в розпорядженні є переносний пандус, котрий на прохання особи з інвалідністю (користувача крісла колісного) можуть винести працівники музею та надати допомогу при заїзді/виїзді з музею.
Проте, у музеї, вжито заходів для облаштування засобами орієнтування та ознайомлення з експонатами для осіб з порушенням зору. Перший поверх та внутрішнє подвір’я музею має тактильну жовту смугу – котра полегшить пересування незрячій особі і дозволить «побачити» – тактильно дослідити деякі експонати музею.
Без доступного для МГН туалету.
Опис
Перла архітектури епохи ренесансу – Чорна кам’яниця. Фасад будинку зведений із пісковика, який має властивість втягувати вологу, кіптяву і з часом темніє.
Будинок було споруджено у 1588-89рр. У 1596 році власником будинку стає купець і фармацевт Ян Лоренцович, який відкрив тут одну з перших Львівських аптек.
Пізніше до Чорної кам’яниці добудували третій поверх, прикрасили фасад фігурами святих, аттиком і по-новому оформили деякі інтер’єри. Рельєфи 17 ст. зображають Богоматір, св.Мартина на коні, який відрізає мечем полу свого плаща і віддає її жебракові, а також фігуру львівського святого Станіслава Костку, покровителя і захисника міста від пожеж.
При вході до будинку справа із середньовічних часів збереглася маленька кам’яна лава, на якій сидів охоронець, а щоби не заснув, лавицю зробили максимально незручною. Спробуйте на ній зручно вмоститись?!
Кілька років тому кам’яниця була дбайливо відреставрована на кошти Посольського Фонду США зі збереження культурної спадщини, і тепер в ній міститься музей історії міста Львова.
Адреса, контакти
пл. Ринок 4, Львів
https://goo.gl/maps/WYGukSjvMZDFBaXS6