Волинський краєзнавчий музей
Найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині

Волинський краєзнавчий музей

Для людей, які пересуваються на кріслі колісному, приміщення музею недоступні. У вхідній групі відсутні пандуси. Компенсуючи цей недолік, музей облаштував у подвір’ї виставково-розважальний простір зі сценою. Тут проводяться мобільні виставки експонатів, арт-об’єктів та інші заходи.

Музей доступний для осіб з порушенням зору та слуху, і тих осіб, котрі не мають проблем мобільності. Є можливість скористатися аудіо-гідом, оглянути руками тактильні 3D-моделі. У штаті музею присутні навчені екскурсоводи, що впроваджують інклюзію.

Опис

Людина з порушенням зору підходить до сходів перед фасадом музею

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.

Музей розташований у триповерховому будинку зі складним двоскатним дахом. Споруда має симетричну прямокутну форму. Із центральної частини фасаду та бокових флігелів вона має виступи. Оздоблена масивними круглими колонами білого кольору, розташованими близько одна від одної, та високим білим трикутним портиком. Це пам’ятка архітектури та історії 20-30-х років ХХ століття.

Раніше тут розміщувався Польський земельний банк. Під час Другої світової війни знаходився штаб танкових військ, а до 1983 року – обласна лікарня.

Вхід до приміщень розташований по центру фасаду – між колонами. Експозиція розпочинається з першого поверху відділом природи Волині. З усіх наявних, саме краєзнавчий є головним музеєм Волинської області. Він найбільший і найдавніший. Відкриття музею відбулося в 1929 році. Окрім відділу природи, краєзнавчий музей пропонує оглянути такі виставки:

  • «УПА. Боротьба, що триває»;
  • «Україна. Війна за незалежність»;
  • «Поєднання історією»;
  • «Шевченківська світлиця Миколи Куделі».

Нині Волинський краєзнавчий музей має у своєму складі ще п’ять діючих музеїв.

Режим роботи

З вівторка по п’ятницю включно, а також у неділю з 9:00 до 17:00. Вхід до музею коштує згідно з прейскурантом, проте передбачений безоплатний вхід для осіб з інвалідністю першої та другої групи.

Адреса, контакти
вул. Шопена, 20, м. Луцьк тел. (0332) 72-03-64,
volkrmus@gmail.com

Офіційне джерело
https://vkm.org.ua/

Геолокація
https://goo.gl/maps/WxmTWxRCVjkTZhWa6

Інші схожі об́́ʼєкти