Дубенський замок
Державний історико-культурний заповідник міста Дубна

Дубенський замок

Об’єкт вважається умовно доступним для людей з обмеженою мобільністю. Для людей з інвалідністю перед входом передбачені зручні місця для паркування автомобіля. Потрапити на територію замку та переміщуватися користувачам крісла колісного не буде складним, тому що всі переходи та переїзди подвір’ям є плавними, покриття бруком є щільним та згладженим.

Доступним є перший поверх надбрамного корпусу, де розміщена експозиція сакральних пам’яток: ікон, стародруків, церковного начиння. Туди можна потрапити за допомогою приставного пандуса, звернувшись до працівників музею.

Для незрячих і слабозорих осіб передбачено використання аудіогіда, можливість проведення спеціальної екскурсії, а також наявна низка безпечних тактильних експонатів, розміщених у підземеллі музею.

Режим роботи

Щоденно з 8:00 до 18:00 в літній період
та з 8:00 до 17:00 в зимовий.

Вихідні: 1 січня, 7 січня та перший день Великодня.

Вартість квитків згідно з прейскурантом. Проте екскурсійна група не може бути чисельна.

Опис

Легендарний замок скарбів у Дубно є пам’ятником історії і архітектури. Дубенська фортеця бастіонного типу знаходиться розташована біля річки Іква Рівненської області. Нині вважається культурним заповідником міста. Замок має трапецієвидну форму. Вхід до замку прокладений через міст, під яким у рові протікають води Ікви. При в’їзді відкривається неймовірний краєвид на річку і на придворні пенати.

Комплекс Дубенського замку складається із трьох пам’яток архітектури: Надбрамного корпусу XVII століття при вході, палацу князів Острозьких XVII-XVIII століть праворуч після входу, палацу князів Любомирських кінця XVIII століття ліворуч після входу на територію фортеці. Обидва палаци примикають до оборонних мурів замку, а їхні зовнішні вікна виходять до ріки.

Прямокутний корпус при в’їзній брамі споруджений у XVII столітті на фундаментах кінця XV століття. Він складається з вежі та купольного даху і має портал у помпезному стилі Відродження. Прикрасою брами є герб князя Януша Острозького. Герб обрамлений незвичайними хитромудрими візерунками в ренесансному стилі. Перший поверх корпусу використовувався для проживання прислуги та варти. На другому поверсі були житлові кімнати для господарів. Підвали використовувались як арсенал.

На замковому дворищі, справа від в’їзної брами, у XVII столітті звели палац князів Острозьких, одноповерховий службовий флігель, званий офіциною. Тут розташовувалася замкова адміністрація – економ, скарбник, управитель. Трохи пізніше на офіцині було добудовано другий поверх. Саме тут зберігались архіви власників замку, околичної шляхти князів Замойських, Конєцпольських, Збаразьких, Чарторийських. Окрасою палацу є геометричний орнамент у східному стилі. Він розташований по периметру та розділяє перший і другий поверхи споруди. Під палацом знаходяться глибокі та просторі підземелля.

У замковому комплексі окрему пам’ятку архітектури становить палац князів Любомирських. Його споруджено поверх старого фундаменту наприкінці XVIII століття на кошти власника замку, польського князя Михайла Любомирського. Палац побудований головним архітектором Речі Посполитої, відомим італійським зодчим Доменіко Мерліні в західноєвропейському стилі класицизму.

Темні підземелля замку в Дубно були справжнім лабіринтом, де на випадок небезпеки могла сховатися велика кількість людей. Тут на зберіганні також містилися сало та мед, варення та пшениця, а також зброя та стріли. Основні події в творі «Тарас Бульба» розгортаються саме біля Дубенського замку. Гоголь не дарма вибрав саме цю фортифікаційну споруду, оскільки вона вражала своєю красою в саме серце.

Адреса, контакти
вул. Замкова, 7А, м. Дубно, Рівненська область
Тел.: +380990809094,
zapovidnyk@meta.ua

Офіційне джерело
https://zamokdubno.com.ua/

Геолокація
https://goo.gl/maps/boif4Hn7JtuYE5SH8

Інші схожі об́́ʼєкти

Золочівський замок

Золочівський замок

Державний об’єкт історико-культурної національної спадщини недоступний для МГН. Потрапити до об’єкту без сторонньої допомоги особам в кріслі колісному, а також незрячим особам…
12-04-23 21:32