Музей Митрополита Андрея Шептицького
Церква Блаженного Климентія Шептицького та Музей Митрополита Андрея Шептицького

Музей Митрополита Андрея Шептицького

Експозиції музею розташовані на першому поверсі і всі приміщення музею є доступними на 95 % для пересування на кріслі колісному.

У музеї є спеціально обладнаний туалет для осіб з інвалідністю. У подвір’ї музею є можливість для водія з інвалідністю запаркувати автомобіль. Ворота в це подвір’я знаходяться (~45 м) ліворуч від головного входу в храм з тротуару.

При головній брамі до церкви (ліворуч 5 м), спеціально для користувачів крісла колісного, встановлено гідравлічний підйомник/ліфт. Також, встановлено переговорний пристрій типу «домофон» для контакту з черговим, котрий вирішить питання заїзду особі з інвалідністю в подвір’я церкви. Таким чином, ми потрапляємо відразу в приміщення Музею Митрополита Андрея Шептицького. З приміщень музею можливо потрапити безпосередньо в Церкву Блаженного Климентія Шептицького.

Опис

Коридор музею з світлинами на стінах

Колишній Костел св. Казимира споруджено в 1656-1664 р.р. для ордену о.о. Реформаторів. Пізніше храм і монастир передали «шариткам» - сестрам милосердя св. Вікентія а Пауло, котрі утримували притулок для сиріт.

Трохи далі - колишня монастирська лікарня св. Вікентія а Пауло. За нею, у подвір'ї - маленький храм св. Франциска. Сьогодні у колишньому костелі св. Казимира діє храм Блаженного о. Климентія Шептицького. У цьому храмі почергово експонують сакральні експонати з колекції Студіон – дивом вцілілі старовинні ікони, хрести...

В приміщенні поруч, в бувшому монастирі 17 ст. знаходиться унікальний Музей Митрополита Андрея Шептицького, котрий відкрили 29 серпня 2020. Щоденно у музеї можна оглянути особисті речі глави церкви, дізнатись про його життя, посвяту у монахи, духовне служіння. Музей унікальний тим, що протягом підпілля УГКЦ монахам і мирянам вдалося зберегти особисті речі Митрополита.

За підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у музеї Митрополита Андрея Шептицького створено інклюзивний креативний простір з універсальним дизайном для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Були проведені наступні заходи:

  • cтворено стратегію/маркетинговий план для забезпечення безбар’єрного середовища музею;
  • створено проектно-кошторисну документацію;
  • закуплено та встановлено аудіо-та відео обладнання для забезпечення інклюзивної доступності музейних послуг та онлайн-трансляцій безбар’єрних культурних проєктів;
  • створені інклюзивні екскурсії музеєм;
  • історико-туристичний фільм про музей для осіб з інвалідністю (у супроводі мови жестів та аудіоописом фільму);
  • створена тактильна екскурсія для незрячих відвідувачів музею;
  • виготовлено та встановлено: тактильний-мнемонічний план музею, тактильні знаки/вказівники напряму для слабозорих відвідувачів музею, комбіновані медіа-таблички з використанням шрифту Брайля з голосовим описом експонатів для незрячих відвідувачів музею, придбано та інстальовано аудіо-гіди.

У музеї можна спокійно почитати унікальний путівник по західним областям України (із шрифтом Брайля, великошрифтовим друком, з додаванням аудіо версії та рельєфно-тактильного малюнком).

Безбар'єрний музей чекає на гостей! Вхід безкоштовний!

Дякуємо Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та щирій підтримці американського народу!

Адреса, контакти
вул. Кривоноса, 1. м. Львів

Інші схожі об́́ʼєкти

Палац Корнякта

Палац Корнякта

Нажаль, інтер’єри та експозиції цього музею є недоступними для користувачів крісла колісного. Для осіб в кріслах колісних потрапити в будівлю можливо лише із застосуванням…
21-04-23 10:56