Нажаль для людей, які пересуваються на кріслі колісному Собор недоступний. Особи з порушенням зору та незрячі особи мають змогу послухати екскурсію, за умови, що гід володіє навичками аудіодискрипції. Тактильних експонатів не має
Опис
У центрі міста Рівне височіє Кафедральний собор на честь Воскресіння Христового. Собор найпомітніша архітектурна пам'ятка міста та вражає своєю величчю і красою. Свято-Воскресенський кафедральний собор споруджений у ХІХ столітті на пожертвування імператора Олександра III на місці храму, що згорів у 1881 році. Спочатку новий храм на честь імператора називали Олександрівським. Потім повернули першу назву — Свято-Воскресенський собор.
У 1912 році собор отримав подарунки від Патріарха Ієрусалимського — церковні реліквії та кілька дорогоцінних ікон. За радянської влади тут розміщувався музей атеїзму. З початком демократичних перетворень культову споруду повернули православній громаді міста. Завдяки тому, що стіни просто забілили вапном, стало можливим відновити і реставрувати розписи. Облаштували й новий іконостас. Відтоді й донині собор служить громаді за своїм призначенням. У Свято-Воскресенському храмі, як і в інших рівненських храмах, є святині — це частини нетлінних тіл святих, або святі мощі. Вважають, що вони мають благодатну силу. Зокрема є ковчег з часткою мощів преподобного Меркурія Чернігівського. Також є частки мощів святої великомучениці Варвари і Миколая Чудотворця.
Воскресенський собор — хрестовокупольний, чотиристовпний, триапсидний з позакомарним покриттям. В західній частині собору влаштовані хори. Споруда збудована з цегли, з великою кількістю рустів та декору на фасадах. Собор складної об'ємної композиції завершений п'ятьма верхами. Верхи складаються з шоломовидної форми куполів та завершень у вигляді маківок, які спираються на гранчасті в плані барабани. Над об'ємом притвору розташована дзвіниця, яка являє собою ажурну цегляну надбудову арочної форми з завершенням у вигляді маківки. З правої сторони від головного входу влаштовані закриті сходи до підземного храму. Вхід до підземного храму влаштований і у вівтарній частині собору. Входи розташовані з західного, північного та південного боків. Це пишно декоровані перспективні портали. До входів ведуть широкі парадні сходи, викладені з каменю-пісковика.
Адреса, контакти
вулиця Соборна, 39, Рівне
https://goo.gl/maps/dtujrijARyRi7XPy8