Ансамбль Собору Успіння Пресвятої Богородиці
Перший ренесансний архітектурний ансамбль міста Львова

Ансамбль Собору Успіння Пресвятої Богородиці

Безбар'єрний вхід до подвір’я церкви через підворітню вул. Підвальна, 9. Безпосередньо в будівлю церкви можна потрапити через каплицю Трьох Святителів. Однак на превеликий жаль є 1 сходинка (14 см) котру особі в кріслі колісному не подолати без сторонньої допомоги.

Окрім того зазвичай відчинена, тільки половина дверей, і крісло колісне не зможе проїхати, до того ж, поріг має висоту 14 см. Увійти до церкви можна лише в неділю (не взимку) або під час свят, коли відкриті бокові двері до церкви від подвір’я.

Немає доступного для МГН туалету.

Опис

Людина з тростиною та людина в кріслі колісному перед сходинкою на подвірʼї церкви

Архітектурний ансамбль складається з: Церква Успіння Пресвятої Богородиці, вежа-дзвінниця Корнякта та (у дворику) каплиця Трьох Святителів – перший ренесансний архітектурний ансамбль міста Львова. Історики стверджують, що нинішня церква є четвертою будівлею на цьому місті.

Першою з нинішнього ансамблю була збудована вежа. Роботи почалися у 1572 р. на кошти дуже багатого львівського купця і митника, православного грека Костянтина Корнякта. Саме Корнякт запросив до будівництва вежі італійського архітектора Петра з Барбони. Це найвища вежа старого міста, її висота 66м. На останньому ярусі знаходиться дзвін Кирило, найбільший у Львові. Його діаметр сягає 1м 80см. Розхитати його можуть аж вісім чоловіків, оскільки важить він біля 4 тон.

Вежа мала оборонне значення, була дозорним пунктом під час облог та пожеж.

Автором проекту церкви і головним керівником робіт був львівський архітектор Паоло Домініці, італієць, який прожив майже все життя у Львові і був названий тут Павлом Римлянином, разом з ним були задіяні Войтіх Капинос та Амбросій Прихильний. Церква була збудована у стилі ренесансу, але на архітекторів великий вплив мали місцеві українські художні традиції. Будівництво тривало довго, з великими перешкодами, часто бракувало коштів, а пожежа 1616 року на 11 років призупинила процес.

Врешті у 1629 р. Успенську церкву було завершено, а два роки пізніше її освятив львівський владика Єремія Тисаровський. Серед почесних гостей був Петро Могила - митрополит Київський, засновник київської колегії.

20 січня 1707 року богослужіння в Успенській церкві відвідав гетьман Іван Мазепа.

Адреса, контакти
вул. Руська, 5/7, Львів

https://goo.gl/maps/JJXeFMEkxsT81Tvi7

Інші схожі об́́ʼєкти