Ансамбль Бернардинського монастиря
Костел Св. Андрія — один із шедеврів львівської архітектури

Ансамбль Бернардинського монастиря

Храм доступний для осіб з інвалідністю (користувачів крісла колісного), то ж ми можемо потрапити і в інтер’єр в кріслі колісному. Особливих проблем щодо доступності немає. Проблема є лише у тому випадку, коли обидві стулки воріт храму є зачинені, а вхід відбувається лише через хвіртку, в такому випадку є поріг у рухомій стулці воріт.

Поблизу храму немає доступного для МГН туалету.

На подвір’я Бернардинського монастиря особам які пересуваються на кріслі колісному є можливість заїзду без жодних перешкод. Лише будьте уважні, бо в подвір’ї паркуються автомобілі…

Опис

Заміри підвищення перед входом до костелу Св. Андрія

Сакральної споруди, яка вражає красою та величчю - це Ансамбль Бернардинського монастиря.

Монахи-бернардинці прибули до Львова у 15 ст. і дістали дозвіл на будівництво дерев’яного костелу та монастиря біля мурів міста. Вже через 140 років вони звернулися до магістрату про дозвіл будівництва кам’яного ансамблю. Такий дозвіл вони отримали за однієї умови – увесь ансамбль має бути обнесений потужними фортифікаціями, які увійдуть в оборонну систему Львова, а монахи зобов’язуються обороняти свій осередок. Це не було проблемою для бернардинців - до цього ордену здебільшого вступали колишні воїни, які вміли тримати зброю в руках.

Костел Св. Андрія справедливо вважають одним із шедеврів львівської архітектури. Збудований він був у 1629 р. і відкрив нову сторінку в історії львівського зодчества. Особливо заворожує фасад храму, авторства Андреаса Бемера, вроцлавського архітектора, який плідно працював у Львові. У нішах середнього ярусу – в центрі фігура Богородиці та двох апостолів – св. Петра та св. Андрія. Вище фігура Ісуса Христа, а в круглих медальйонах два герби – Польщі та Литви. Карниз прикрашають численні фігури отців-бернардинів.

Думається, що А.Бемер був автором і чудової 38-метрової вежі. Струнка та витончена, ця восьмигранна вежа стала символом не тільки храму, але і цілого міста.

Адреса, контакти
пл. Соборна, 3-А, Львів

https://goo.gl/maps/9RCW5iQMfYxBpKZYA

Інші схожі об́́ʼєкти